top of page
wardrobe_edited.jpg

Tvar postavy

V jakých střizích budete vypadat nejlépe?

Znát svůj tělesný tvar je nezbytné k tomu, abyste věděli, jaké oblečení vám bude slušet, bude vám sedět a budete se v něm cítit pohodlně.

Vhodné střihy oděvů vám pomůžou přitáhnout pozornost k tomu, co je na vaší postavě hezké, a naopak vizuálně potlačit to, na co nechcete příliš upozorňovat.

Budete-li přesně vědět, co je pro váš tvar postavy vhodné a co ne, můžete si vybírat oblečení, ve kterém budete vypadat štíhlejší, vaše postava v něm bude působit proporčně a harmonicky, a které bude ladit s vaším fyzickým typem. V oblečení vhodném pro váš tvar postavy se také budete cítit pohodlně, protože vám nebude „cestovat“ po těle, vyhrnovat se, táhnout a tak podobně.

Základní stavební kámen stylu

Tvar vaší postavy určuje, jaké střihy oděvů vám padnou a vypadáte v nich dobře. Váš osobní styl vyrůstá z řady faktorů – z toho, jaká jste osobnost, jaký máte životní styl, jaký jste barevný typ… Nicméně faktem zůstává, že ať už se vám líbí cokoli, ať už chcete nosit cokoli, potřebujete to obléknout na své fyzické tělo. Vaše tělo a jeho tvar je tudíž jedním ze základních stavebních kamenů vašeho osobního stylu.

Změňme úhel pohledu

Tělesný tvar je pro většinu žen více či méně obtížné téma. Různé části našeho těla bývají hromosvodem, po kterém se sveze vše, co na sobě nemáme rády.

Mnoho žen se trápí pocitem, že to či ono na jejich těle není ideální a je pro ně problém sehnat v obchodech oblečení, které by jim padlo a bylo vůči jejich křivkám lichotivé. Problém ovšem nemusí spočívat v naší postavě, ale v tom, jak funguje módní průmysl. A také v tom, že přesně nevíme, co je pro náš tělesný tvar vhodné a co ne.

 

Mohu vám slíbit, že konzultace nebude obtížným zážitkem pojednávajícím o tom, co na sobě nemáte tak úplně ráda. Právě naopak. Cílem konzultace je změnit optiku a pohlížení na sebe sama – pochopit, jak vaše postava působí a „funguje“ jako celek, a jak využít to, co je na vás krásné a co stojí za to zdůraznit.

wardrobe-3981732_1920.jpg
bottom of page