top of page

Osobní styl a střihy pro váš tvar postavy

Proč je dobré znát svůj styl?

Nejjednodušší odpověď na tuto otázku by mohla znít: protože je úžasný pocit, když jsme sami sebou. Když to, jak vypadáme navenek, odráží to, jací jsme uvnitř. A když každý den otevíráme skříň s radostí a oblékáme se s pocitem: tohle ke mně patří, tohle jsem já.

Styl není o tom, že se musíme zařadit do nějaké škatulky a za každé situace vypadat buď jako rebelka, elegantní dáma nebo třeba jemná princezna. Styl není ani o trendech a poslední módě. Je o nás – naší osobnosti, životním stylu, o tom, kdo jsme a co máme rádi.

Různým stylovým osobnostem vyhovují odlišné typy materiálů, střihů, textur, siluet, vzorů, doplňků…. Budete-li znát svou stylovou osobnost, porozumíte třeba tomu, proč nenosíte tu krásně teplou, objemnou šálu; proč nikdy nesaháte po těch obdélníkových náušnicích; proč vaše kvalitní sako visí roky netknuté ve skříni; proč si nic nevyberete v tom sympatickém obchůdku, který miluje vaše kamarádka; či proč se necítíte dobře v kontrastních kombinacích, ačkoli jste zimní typ a všude čtete, že byste měla nosit výrazné kombinace barev.

Styl jako skládačka

Osobní styl je jako skládačka, jeho přirozenou součástí je kromě vaší stylové osobonsti i váš barevný typ a tvar vašeho těla, na které oděvy oblékáte – většinou to do sebe všechno dohromady jako zázrakem zapadne. Pak máte před sebou celistvý obraz a začnete mu rozumět.

Co vám konzultace přinese?

 • Pomocí různých nástrojů prozkoumáme a definujeme váš osobní styl. Budete rozumět tomu, co váš styl tvoří a co jde naopak proti němu a jak prostřednictvím oblékání vyjádřit kdo jste a cítit se sama sebou.

 • Dozvíte se, jaký styl oblečení a doplňků vyhovuje vaší stylové osobnosti.

 • Zjistíte, jaké typy materiálů, textur a tvarů, siluet jsou pro vás vhodné.

 • Porozumíte tomu, jak váš barevný typ souvisí s vaším stylem a jak lze sladit potřeby vaší stylové osobnosti s vaší barevností.

 • Zaměříme se na vaše potřeby a životní styl a vysvětlím vám, jak vědomě využívat rysy jiných stylistických osobností, pokud například potřebujete působit autoritativněji, profesionálněji, nebo třeba jemnějším dojmem.

 • Dozvíte se, jaký je váš tvar postavy, jaká má specifika a jak souvisí s vaším osobním stylem.

 • Jaké zásady a tipy je dobré využívat, aby vám oblečení dobře sedělo, slušelo, bylo vám v něm pohodlně a vaše postava působila vyváženým dojmem.

 • Ukážu vám, jak zdůraznit to, co je na vaší postavě hezké, a naopak vizuálně potlačit to, na co nechcete příliš upozorňovat.

 • Probereme ideální střihy pro váš typ postavy – topy a svrchní vrstvy, kalhoty, sukně, kabáty.

 • Budeme se věnovat typům výstřihů, délkám oděvů, tvaru doplňků.

 • Vysvětlím vám, jak rozmístit barvy na postavě a jak využívat barvy a vzory k tomu, aby vaše postava vizuálně získala ideální proporce.

 • Projdeme si virtuálně váš šatník a řekneme si, co a jak by se dalo vylepšit.

 

Po konzultaci vám zašlu obsáhlý písemný popis vaší stylové osobnosti a vašeho typu postavy shrnující doporučení, co vašemu osobnímu stylu a tělesnému tvaru nejvíce svědčí a čemu se naopak vyhnout.

shutterstock_1337042231 - zmenšené.jpg
shutterstock_1841632507 - zmenšené.jpg

Informace před konzultací

 • Vzhledem k tomu, že se během konzultace budeme zabývat mimo jiné tvarem vaší postavy, budu od vás potřebovat určitou spolupráci týkající se informací o vaší postavě. Nebudu vás trápit přeměřováním na místě, ani od vás vyžadovat přesné míry. Budu od vás ale potřebovat informaci o vaší tělesné výšce a fotografie vaší postavy. Více informací vám zašlu e-mailem, až si domluvíme termín konzultace.

 • Je vhodné, abyste před konzultací "Osobní styl a střihy" absolvovala nejdříve konzultaci „Určení barevného typu“. Není to zcela nezbytná podmínka, ale umožní vám to plně využít všechny možnosti konzultace. Součástí know-how o vhodných oděvech pro váš tvar postavy je totiž také to, jak využívat barvy k vizuální korekci tvaru postavy. Pokud budu znát váš barevný typ, budu vám moci poradit konkrétně, vašim barvám "na míru". V opačném případě vám nabídnu pouze obecnější zásady. Barevný typ navíc s osobním stylem úzce souvisí a často jej ovlivňuje.

bottom of page