top of page
Colourmedicine-0107_pp.jpg

Moje barevná medicína

Ženy a muži, kteří přicházejí na mé konzultace, často říkají: „Ideální by bylo mít ve skříni oblečení, které ladí ke mně i k sobě navzájem a dá se jednoduše kombinovat. To je sen!“
I mně trvalo, než jsem se k tomuto snu každého, kdo ráno ve spěchu otevírá skříň, propracovala.

Pevný bod v módním vesmíru

Dlouho mi chyběl jakýsi odrazový můstek, pevný bod, od kterého bych mohla začít budovat svůj vysněný funkční šatník. Kupovala jsem si hezké oblečení, snažila se ho zkombinovat tak, aby to vypadalo dobře, ale… stále to nějak nebylo ono. Nechápala jsem, proč ten který kousek oblečení téměř nenosím a necítím se v něm dobře, když mi střihově sedí a má tak krásnou barvu. Sáhnu-li si do svědomí, musím konstatovat, že kdybych to spočítala za dlouhé roky zpátky, byla to spousta vyhozených peněz.

Jak si rozumět se svým oblečením?

Kdo hledá, najde. A tak jsem objevila barevnou typologii. A zjistila, jaké jsou mé ideální barvy – teplé podzimní. Naprosto mě to nadchlo, do svých barev jsem se bez nadsázky zamilovala. Konečně jsem měla pocit, že si „rozumím“ se svým oblečením a že to, co nosím, ke mně opravdu patří.

 

Nejde totiž jenom o barvy a o to, jak vypadáme; barvy ovlivňují i naši psychiku a fyzické procesy v těle. Nošení barev, které jsou v souladu s naší přirozenou barevností, přináší pocit, že jsme takříkajíc ve své kůži. A navíc: barvy, které ladí s naší tváří, si rozumějí i mezi sebou navzájem. Takže odpadá věčný problém, co s čím jde dohromady.

 

Začala jsem pátrat dál, číst, hledat, studovat, absolvovala jsem britský kurz pro image konzultanty. A postupně jsem zjistila, jak mě baví učit tohle úžasné khow-how další ženy i muže. A pozorovat, jak září.

 

 

 

 

 

Protože poznání svých ideálních barev je součástí poznání sama sebe a na nějaké úrovni léčí. Pomůže vám nejen lépe vypadat, ale i lépe se cítit, lépe si rozumět, přijmout se a ocenit svou přirozenou krásu.

 

Tuto „medicínu“ předávám dál svým klientkám a klientům a neobyčejně mě to těší.

Proč právě „colour medicine“?
IMG_0056_lre.jpg
bottom of page